+38 050 513 52 73

Гроші

Гроші - один з найбільших винаходів людства, науковий спосіб того, як обмінюватися речами. Сутність грошей полягає в тому, що потрібно вам молоко або не потрібно, є у вас кінь чи ні, - значення не має; всякий, кому потрібне молоко, може обміняти його за гроші, і у всякого, хто бажає продати коня, знайдеться той, хто запропонує обміняти коня на гроші. Сутність грошей - скорочення шляху.

До виникнення грошей люди були у великій скруті. У всьому світі практикувалася бартерна система. У тебе є корова, а ти хочеш коня. Тепер це буде завданням всього твого життя ... Ти повинен знайти людину, готову продати коня і купити корову. Така важка робота! Ти можеш знайти людей, у яких є коні, але яких не цікавлять корови. Ти можеш знайти людей, охочих купити корову, але у яких немає коней.

Такою була ситуація, перш ніж прийшли у світ гроші. Природно, що люди були приречені на бідність, вони не могли купувати речі. Це була важка робота. Гроші зробили все таким простим. Людині, яка бажає продати корову, не потрібно було більше шукати людину, що бажає продати коня. Він міг просто продати корову, взяти гроші і знайти людину з конем, якому не потрібна була корова.

Гроші стали посередником обміну; бартерна система зникла зі світу. Гроші зіслужили людству велику службу - і оскільки люди стали здатні купувати, продавати, звісно що вони ставали все багатшими і багатшими.

Маючи один-єдиний долар в своїй кишені ... ви думали коли-небудь, скільки речей можуть виявитися у вашій кишені? Якщо побажаєте масажиста - він у вас в кишені. Якщо побажаєте палити - сигарети у вас в кишені. Якщо побажаєте піти подивитися фільм - квиток у вас в кишені. Зрозуміло, у вас не може бути всіх цих речей за один долар, але ви можете вибрати все, що побажаєте.

Вислови відомих людей про гроші:

Гроші - це гарантія виконання бажання в майбутньому. Навіть якщо нічого не потрібно в даний момент, вони забезпечать виконання будь-якої потреби, коли вона виникне. (Арістотель)

Гроші - це символ всього необхідного для добробуту і щастя людини. Вони означають вільність, свободу, незалежність. (Едвард Е. Билз)

Гроші - рушійна сила літератури і мистецтва. (Самуель Батлер)

Гроші - це лампа Аладіна. (Лорд Байрон)

Гроші, як рука або нога: якщо не користуєшся ними, то втрачаєш. (Генрі Форд)

Гроші - це шосте почуття, яке дозволяє насолоджуватися плодами перших п'яти. (Сомерсет Моем)

Гроші - джерело добра для доброго і зла для злого. (Філо)

Гроші - найважливіша річ у світі. (Бернард Шоу)

Чи знаєте Ви, що заважає більшості людей жити так, як вони мріють? Гроші і ще раз гроші! Гроші є символом певного ставлення до життя, мірилом життєвого успіху. Але гроші не потрапляють до нас випадково. Можна сказати, що в грошових питаннях йдеться про таку собі форму енергії: чим більше цієї енергії ми направимо на дійсно важливі цілі, тим більші грошей отримаємо. Дійсно, процвітаючі люди мають здатність акумулювати велику кількість грошей.

Перерахуйте всі наявні у Вас ресурси: друзі, ідеї, спогади, освіта, зовнішній вигляд, стан здоров'я, особистісні якості та здібності. Усвідомте, що саме це - ваші справжні активи, сутність грошей знаходиться всередині вас. Якщо ще додати зусиль, то саме ці активи будуть трансформовані вами в реальні гроші.

Звідки беруться гроші?

Гроші для всіх людей мають різне значення. Для одних це багатство, для інших це золото, для третіх це різні грошові знаки. Насправді гроші - це угода сторін в даний час, в даному місці для даної угоди. Де беруть гроші? Зазвичай гроші беруть в тумбочці, гаманці, кишені, але більшість людей ніколи не замислюється, як в цю тумбочку, кишеню вони потрапляють. Так швидко не пояснити, як гроші накопичуються, заробляються, винаходяться. Люди, які не мають грошей, мають певні проблеми, проблеми маленькі. А люди, які мають гроші, мають зовсім інші турботи. Ці турботи - збереження і примноження грошей. Можна сказати, що це - приємні турботи, хоча і не завжди ...

Заможними люди, найчастіше, стають через безгрошів'я. Той, хто сьогодні має величезний стан, колись сам (або його предки) був без грошей. І тільки завдяки цілеспрямованому розуму, вірі, прагненню, рішучості ці люди стали багатими. Хоча до цього вони розділяли принцип «Як немає працюй - завжди знайдеться той, хто працює менше, а отримує більше».

Східна мудрість говорить: дай голодному рибу - і ти нагодуєш його на один день; навчи його ловити рибу - і ти нагодуєш його на все життя. Зробіть над собою зусилля і навчиться ловити «рибу» - гроші!

Є таке судження: «У всесвіті є певні простори. Простори різні і вони безмежні. Гроші ми порівняємо з океаном. Океан великий і води в ньому вистачить на всіх. Ти можеш підійти до океану зі склянкою, з відром, з будь якою ємністю і набрати моментально ». Але щоб зачерпнути собі води більшість людей до цього океану бігають тільки з простягнутою долонею. Мало кому в голову прийде взяти ємність побільше.

Так і з грошима. Всі фінансові потоки починаються з маленьких потічків, річок, перетворюючись на моря і океани. Після цього відбувається випаровування і знову з'являються струмочки, річки і т. Д. Отже, основне правило: кругообіг «води» = кругообігу грошей на землі. Вам треба зайняти місце в грошовому круговерті, а не стояти осторонь. А де ж знаходяться основні потоки грошових коштів? На фінансових і валютних ринках, у бізнесі та нерухомості і т. Д.

Людина сама собі господар. Якими категоріями вона мислить, то й отримує. За своєю природою людина ледача. Не в плані працювати - рубати дрова, тягати каміння або копати, а в плані думати, винаходити, вчитися, користуватися своїм розумом. Коли людина весь час думає про підвищення зарплати, а не глобально - про гроші, він ніколи не буде багатий. Людині ще властиво мислити категоріями достатності: заробив, витратив, скільки заробив або більше. У цьому відсутній процес первинного накопичення капіталу.

А принцип первинного накопичення капіталу свідчить: залиш собі десять відсотків, а решту витрать з розумом на розвиток справи, на те, щоб гроші були не маленьким струмочком, а великим повноводним потоком.

Людина може і випадково стати багатою - лотерея, скачки, ігрові автомати, але багатство, що рапотово звалилося, у багатьох моментально зникає. Не вміють люди справлятися з грошовим потоком. І ця грошова хвиля зазвичай таких везунчиків накриває. Більш того, вона їх навіть топить. Адже океану все рівно, куди ви пливете, аби ви пливли, за його течією, за його законами. Він не збирається вас топити, якщо Ви дотримуєтеся певних грошових правил. Ваш дохід повинен бути більше, ніж витрати. Накопичувальна сума повинна постійно інвестуватися. По-справжньому багаті люди це ті, які вміють розпоряджатися своїм багатством розумно, тобто інвестуючи. Це дуже складна наука.

Гроші - це зброя бізнесмена?

Ставлення до грошей в бізнесі можна багато в чому уподібнити до відношення професійного військового до своєї зброї. Зброя - це те, без чого, практично, неможлива реалізація військовим свого завдання. Чим досконаліше зброя, чим більшою потужністю або більш широким набором бойових якостей вона володіє, тим більше можливостей і впевненості виникає при досягненні бойових цілей. Беззбройний військовий - це свого роду нонсенс, з яким асоціюється або поразка, або тимчасове відсторонення відділу.

Аналогічний нонсенс - це бізнесмен без грошей. І навіть самий початок бізнесу вже вимагає певного грошового або іншого капіталу, який міг би послужити поштовхом для подальшого розвитку справи. Тому найгостріша проблема для тих, хто починає свій шлях у бізнесі, - це питання про те, як роздобути початковий капітал, який дозволив би реалізувати всі перспективні ідеї та починання.

 


Переклад виконала Анна Романова