+38 050 513 52 73

Чому люди не створюють свій бізнес?

1. Відсутність проактивного мислення і поведінки. Більшість людей, стикаючись з проблемами, зосереджуються на самій проблемі, а не на пошуку шляхів вирішення цієї проблеми. Тому замість того, щоб робити кроки для пошуку можливостей започаткування бізнесу, вони знаходять причини, чому ця справа не вийде.

2. Відсутність лідерських якостей. Для того щоб створити щось, необхідна активність, тверда життєва позиція і вміння заразити своєю ідеєю інших людей. Відсутність цих якостей не дає людині повести за собою людей, створити команду і вивести свій продукт або послугу на ринок.

3. Невміння управляти собою та іншими. Для роботи на себе необхідна самодисципліна. Саме тому більшість найманих співробітників працюють тільки тоді, коли директор на місці. Варто керівнику відлучитися, як всі починають грати в пасьянс, базікати в соцмережах, пити чай або висіти на телефоні. Якщо ви помічаєте за собою таку поведінку - це привід змінюватися. Якщо ви не вмієте керувати собою, то й інші не будуть вам підкорятися.

4. Невміння спілкуватися, вибудовувати відносини. У будь-якому проекті важливі зв'язки, знайомства з потрібними людьми, переговори. Якщо ви не знаєте, як знайти підхід до важливої для вашої справи і для вас людині, то і весь проект може піти під укіс. А плітки, лестощі і брехня не сприяють налагодженню довірчих стосунків ні з партнерами, ні з клієнтами. Успішний бізнес - це, перш за все, здорові та якісні відносини, які необхідно вміти вибудовувати.

5. Великий проміжок часу між думкою і дією. Якщо думка чи ідея відвідала вас ще минулого року, а ви вирішили тільки зараз, нарешті, взятися і зробити перший крок, будьте готові до того, що ідея може вам тут же розподобатися. Важливо перетворювати думку в дію відразу, як тільки вона вас відвідала. Тільки тоді ви будете горіти цією ідеєю і робити все з ентузіазмом. Чим менше проміжок між думкою і дією, тим краще.

6. Нездатність йти на ризик. Будь-яка справа, будь-який бізнес - це ризик. Хтось називає це ще грою. Можна зірвати куш і вийти на світовий ринок, а можна все втратити. Це і зупиняє багатьох. Але без цього розуміння, не ризикуючи, можна тільки працювати на когось іншого, хто вже ризикнув.

7. Страх невдачі, відмови, провалу. Страхи можуть бути як мотиватором до подолання труднощів, так і сигналом «стоп» на шляху до ваших цілей. Найпоширеніша причина того, що людина так і не відкриває свою справу - це страх.

8. Невпевненість у собі і своїх силах. Якщо ви самі не впевнені в тому, що ваші товари або послуги будуть корисні іншим людям, то і клієнти в це не повірять. Часом дуже непопулярна послуга стає бестселером лише через величезну впевненості в успіху цієї ідеї самого автора.

9. Невміння ставити цілі і нездатність виділяти пріоритети. Важливо бачити далі власного носа, планувати і прогнозувати, щоб побудувати щось суттєве. Але з усіх рутинних дій дуже важливо вміти виділяти пріоритетні справи, які вимагають вашої безпосередньої участі в бізнесі. Інше можна делегувати і контролювати.

10. Відсутність відповідальності. Найважливіша причина. На найманій роботі все набагато простіше. Є зарплата, є директор, який за все відповідає. І начебто хочеться самому стати керівником, давати розпорядження, заробляти великі гроші, але от відповідати за все це складно і страшно. У власній справі в першу чергу потрібно взяти на себе всю відповідальність за себе, своє життя і за тих працівників, яких ви хочете наймати. Для цього необхідний певний рівень зрілості, сміливості і велике бажання принести користь людям. Пошукайте у собі ті причини, які заважають вам почати свою справу. Почніть працювати над їх усуненням і зробіть перший крок до відкриття своєї власної справи.

 


Переклад виконала Анна Романова