+38 050 513 52 73

 Ніж в машині

Ніж для пікніка в багажнику вважається холодною зброєю?
 
У випадку якщо автомобіль буде зупинений і доглянутий співробітниками  міліції, кухонний ніж для пікніка може виявитися раптом предметом, забороненим для зберігання і перевезення.

Який же ніж насправді вважається холодною зброєю з точки зору Закону? Згідно слідчої методикою, яка рекомендована Міністерством юстиції, вважається холодною зброєю ніж, який має лезо завдовжки 9 сантиметрів і більше. При цьому товщина леза у рукоятки повинна бути 2,6 мм і більше.

Однак остаточний вердикт щодо належності ножа до категорії зброї виносить експерт відповідної кваліфікації, і аж ніяк не міліціонер патрульно-постової служби. Тому не варто відразу приймати близько до серця звинувачення в носінні і зберіганні холодної зброї з боку зустрінутих на дорозі людей у формі. Перш ніж сказати, вважається холодною зброєю ніж для пікніка чи ні, експерт криміналістичної лабораторії враховує крім розмірів також деякі інші фактори, наприклад, наявність фіксатора леза в «робочому» стані у складного ножа, сорт сталі, а також, цільове призначення ножа, зазначене його виробником.

І ще одна тонкість щодо холодної зброї в автомобілі. Незважаючи ні на які звинувачення й намагання вилучити потрапивший під підозру ніж, слід чітко розрізняти поняття «носіння холодної зброї» і «зберігання холодної зброї».

Грамотні правознавці нагадують, що носіння холодної зброї передбачає наявність у людини ножа безпосередньо при ньому: в його руці, кишені, на поясі, в транспортному засобі в межах прямої доступності і швидкого використання. Якщо ж ніж для пікніка лежить в багажнику, в інструментальній сумці, на задньому сидінні і т.п. - То це буде зберігання. При цьому стаття 263 (ч.2) Кримінального кодексу України визначає кримінальну відповідальність за носіння холодної зброї. А ось за зберігання такого кримінальна відповідальність українським законодавством не передбачена.

Переклад виконала Анна Романова