+38 050 513 52 73

Як правильно податися в біга?

У будь-якої кризової ситуації існує дві моделі поведінки - це, коли краще стояти на місці, і коли краще «відійти». З першою все зрозуміло: сидіть вдома, чекаете: куди крива вивезе... Шукайте захисту, бо ви ще маєте і сім'ю, подумайте про неї. Ми розглянемо іншу, більш живу і наповнену подіями - відхід, можна назвати «податися в біга».

Краще, якщо ви самотні. Поодинці легше приймати рішення, безпечніше пересуватися.

Коли ситуація не має швидкого рішення, терміново продавайте все, що встигнете і не зможете взяти з собою. Приблизно обсяг майна, на який ви можете розраховувати в небезпечній для вашого життя, свободи і здоров'я ситуації, не повинен перевищувати обсягу, який поміститься в мікроавтобус типу «Газель» або менше, все інше - готівкові гроші та документи.

Не залишайте, а краще знищіть, блокноти, записники. Ці «артефакти» будуть так вивчені, що навіть недосвідчений психолог прорахує вашу траєкторію «на раз».

Позбавтеся від усього цифрового, що відноситься до систем платежів і комунікацій. Гроші з кредиток і рахунків - перевести в готівку. SIM-карту - викинути. Телефон - продати, тому вас вирахують з точністю до 100 метрів якщо не за номером, так по коду IMEI телефону. Не дзвоніть по старим зв'язкам.

Вибір місця.

Краще, якщо ви подбали про це заздалегідь. Цілком підійде наймана квартира з телефоном. Місто має бути чужим, в якому у вас немає друзів, родичів, партнерів по бізнесу. Помилковою є думка, що у великих містах загубитися простіше і що йти треба далеко. Це не так. Вибирайте місто, розташоване в радіусі 150-200 кілометрів від вашого, з населенням 300-500 тисяч.

Коли закінчені всі збори, а це має відбуватися з максимальною швидкістю - пара-трійка діб, швидко замовляйте по таксофону приватника з мікроавтобусом, швидко вантажитеся і їдьте. З цього моменту ваша мета номер один - перетнути пост ДАІ на виїзді з міста. Не метушитися, ви «їдете за місто, везете речі на дачу або в село».

В чужому місті.

Якщо є де зупинитися - добре. Якщо ні - врятують бабусі з привокзальної площі. Ніяких готелів.

Коли влаштуєтесь надійно (телефон - обов'язково), приступайте до адаптації. Вас повинні в першу чергу цікавити такі речі, як «географія» міста і околиць. Потрібно добре вивчити квартал і район, в якому ви зупинилися. Походіть по ринку, по магазинах, просто по людних місцях. Прислухайтесь до місцевого говору, сленгу, наголосам, вимові назв, псевдоназв.

Зі своїм районом розібралися, тепер розширюємо географію, вивчаємо місто і його основні дороги. Це важливий момент. Для цього беремо газету безкоштовних оголошень і влаштовується на роботу в приватний кондитерський цех експедитором. Козирі всі на руках: пару тижнів вас возять цілий день безкоштовно по всьому місту, по магазинах, кафе, точкам. Просто дивіться і запам'ятовуйте. Через два тижні ви будете себе почувати, як вдома. Звільняйтеся.

Гроші.

Рано чи пізно, але ваші запаси вичерпаються ... Шукайте доступну роботу, інакше будете себе почувати, м'яко кажучи, незатишно. Отже, газета, телефон, вибір. Оптимально - у приватника без оформлення, але локально, щоб менше «світитися», тому вас можуть і по телевізору показати.

Підсумуємо.

Минулого у вас тепер немає, майбутнього може й не бути, тільки справжнє. «Вирішуйте» питання документів - оформіть шлюб в якій-небудь сільраді, змініть прізвище ... Це найважче і найнебезпечніше питання, вирішувати його необхідно обережно і дуже грамотно.

Дуже добре, якщо на вас не буде заведено кримінальну справу. По «тяжким» статтями від вас не відстануть довго, по «не тяжким» строк давності закінчується через два роки, якщо не відловлять до того, то справу буде закрито. У рідному місті люди забудуть вас років за п'ять, а це місто тепер ваше. І це тепер ваше життя. Назавжди ...

І маленька порада. Ніколи не повертайтеся туди, де одного разу вже були щасливі.

Успіхів вам у житті та бізнесі.


Переклад виконала Анна Романова