+38 050 513 52 73

Як я проходив співбесіду

1. Чому Ви обрали саме нашу компанію?

Ви ідіот? Я направив резюме в десяток місць. Де влаштуюся швидше і вигідніше - там і добре.

2. Як Ви вважаєте, чому ми повинні вибрати саме Вас?

Вам працівники взагалі потрібні? Ну, ось він я. Працівник. Саме мене варто вибрати хоча б тому, що я явно розумніший за всіх тих, хто заливав на ці питання стандартну нісенітниця. І розумніше вас, між іншим, тому що я ніколи таких дурних питань би не поставив.

3. Яку зарплату Ви хотіли б отримувати?

2,5 млн. $ На рік, як президент США. Що за питання? Природно, я хочу отримувати настільки високу зарплату, наскільки ви зможете мені платити. Тільки ж ви все одно не заплатите. Тоді годі й викаблучуватися. Все одно вибір за мною: ви говорите ціну, я говорю - згоден чи ні.

4. Чому Ви пішли з попереднього місця роботи?

Припустимо, відповім чесно: маленька заробітна плата або відсутність кар'єрного росту, або безперспективність, або не зійшовся з колективом, або не сподобався собаці начальника. І що? Ви ж не знаєте, зійдуся я з вашим начальником, колективом і їх собакою. І не дізнаєтеся, поки не спробуєте.

5. Ким Ви бачите себе через 5 років в нашій компанії?

А які плани компанії на найближчі 5 років? Немає таких? Так якщо ви самі не знаєте, що з вами буде через 20 років, чи буде компанія і яку нішу вона має намір зайняти, то мені звідки це знати?

6. Які у Вас були досягнення на попередньому місці роботи?

А резюме недостатньо, значить. Ну добре. Я відмінно працював і чудово справлявся зі своїми обов'язками. Ось це - досягнення! Я вас розчарую: при правильному керівництві і хорошій роботі ніяких досягнень бути не повинно! Працювати треба, а не дурницями маятися і досягнення досягати!

7. Яким би Ви хотіли бачити свого начальника?

Я б хотів не бачити його. Серйозно, мені немає різниці як він виглядає. Головне, щоб він був начальником: тим, хто може нормально і виразно сформулювати завдання. А в іншому, нехай хоч в червоних труселях на білій КАПІБАРА роз'їжджає по офісу.

8. Які у Вас є переваги?

На гуслях я вмію грати і плюватися на 15 метрів. Якщо вам потрібна моя кваліфікація, то вона вказана в резюме. Якщо вам щось потрібно ще - то про це і запитайте. А якщо ви самі не знаєте, чого ви хочете і що вам потрібно, то тут, вибачте, нічим допомогти не можу. Формулювати приховані і неясні бажання - це вам до психіатра треба.

9. Які Ваші недоліки?

Добре тенором співаю, сусіди скаржаться, а в консерваторії сказали - талант. Ось ще: коли їм суп, зачерпую ложкою до себе, а не від себе!


Переклад виконала Анна Романова