+38 050 513 52 73

Здоров'я

10 науково доведених фактів позитивного впливу фізичних вправ на здоров'я

Незважаючи на це ми наполегливо продовжуємо відкладати ці заняття з дня на день, періодично скаржачись, що ми набираємо вагу, погано себе відчуваємо, відчуваємо слабкість.

Від вас не потрібно переходити на жорсткий режим, просто робіть хоч що-небудь. Якщо вам необхідний стимул, ось список науково доведених фактів тієї користі, яку приносять нашому здоров'ю фізичні вправи.

1. Довголіття

Люди, які не нехтують фізичною активністю, живуть довше. Виходячи з 20-річного тривалого дослідження, регулярні вправи знижують ризик передчасної смерті.

2. Розвиток нових клітин головного мозку, поліпшення пам'яті і пізнавальних здібностей

Вправи стимулюють утворення нових клітин головного мозку. Дослідники виявили, що ті ділянки головного мозку, на які впливають вправи, відповідають за пам'ять і навчання.

3. Поліпшення сексуальної функції і якості сексуального життя

Регулярні вправи підтримують якість сексуального життя і покращують її. Фізичне поліпшення м'язової сили і тонусу, витривалості і серцево-судинної системи можуть позитивно вплинути на сексуальну функцію як чоловіків, так і жінок.

 4. Вправи - потужний антидепресант

Дослідження за дослідженнями показують, що вправи сприяють збереженню розумового здоров'я і знижують симптоми депресії. Антидепресивний ефект від регулярних фізичних вправ може бути порівняний з сильнодіючими антидепресантами, такими як «Золофт».

 5. Здоров'я серцево-судинної системи

Недолік фізичної активності - один з основних факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Регулярні фізичні навантаження зміцнюють ваше серце, як і будь-яку іншу  групу м'язів.

 6. Ефект зниження холестерину

Самі по собі вправи не спалюють холестерин, як це відбувається з жиром. Однак, фізична активність дуже сприятливо впливає на рівень холестерину в крові, знижуючи рівень ЛПНЩ (поганого) холестерину, тригліцеридів і загальний вміст холестерину, а також піднімаючи рівень ЛПВЩ (хорошого) холестерину.

 7. Зниження кров'яного тиску

Незрозуміло, як саме фізичні вправи сприяють зниженню кров'яного тиску, але вважається, що для цього ефективні будь-які вправи.

 8. Зниження ризику інсульту

Результати досліджень показують, що помірні та інтенсивні фізичні навантаження можуть знизити ризик інсульту, в тому числі ішемічного та геморагічного.

 9. Сила мускулів

Дослідження, присвячені здоров'ю людини, постійно демонструють, що силові тренування збільшують силу і масу м'язів і зменшують жирову тканину.

 10. Міцність кісток

Активний спосіб життя позитивно впливає на щільність кісток. Регулярні вправи з підняттям великої ваги стимулюють остеогенез, уповільнюють втрату кісткової маси і можуть захистити від остеопорозу - однієї з форм втрати кісткової маси, обумовленої віком.


Переклад виконала Анна Романова