+38 050 513 52 73

Для чого існують труднощі

— Майстер, — одного разу спитав учень, — чому існують труднощі, які заважають нам досягти мету, відхиляють нас у бік від обраного шляху, намагаються змусити визнати власну слабкість?

— Те, що ти називаєш труднощами, — відповів Учитель, — насправді є частиною твоєї мети. Припини з цим боротися. Лише поміркуй про це, й візьми до розрахунку, коли обираєш шлях. Уяви, що ти стріляєш з лука. Мішень далеко, й ти не бачиш її, оскільки на землю опустився густий ранковий туман. Чи ти борешся з туманом? Ні, ти чикаєш, коли подує вітер і туман розвіється. Тепер мішень можна побачити, але вітер відхиляє політ твоєї стріли. Чи ти борешся з вітром? Ні, ти просто визначаєш його напрямок і робиш поправку, стріляєш трішки під іншим кутом. Твій лук важкий і жорсткий, у тебе не вистачає сил напнути тятиву. Чи ти борешся з луком? Ні, ти тренуєш свої м'язи, з кожним разом все сильніше натягуючи тятиву.

— Але ж є люди, які стріляють з легкого й гнучкого лука в ясну, безвітряну погоду, — сказав учень ображено. — Чому ж лише мій постріл зустрічає стільки перешкод на своєму шляху? Невже Світ опирається моєму рухові вперед?

— Ніколи не дивися на інших, — посміхнувся Вчитель. — У кожного свій лук, своя мішень і власний час для пострілу. Одні обирають за мету точне влучання, інші — можливість навчитися стріляти.

Учитель стишив голос і нахилився до учня:

— І ще я хочу відкрити тобі страшну таємницю, мій хлопчик. Туман не опускається на землю для того, аби завадити твоєму пострілу, вітер не починає дмухати для того, щоб увести твою стрілу в бік, жорсткий лук створений лучником не для того, щоб ти усвідомив власну слабкість. Все це існує саме по собі. Це ти вирішив, що зможеш за цих умов точно поцілити мішень. Тому, або перестань жалітися на труднощі й починай стріляти, або втихомир свою гординю та обери собі більш легку мету. Мету, по якій можна стріляти в притул…

Достижение цели


Зацікавилися? Ще більше корисної інформації на тренінгах

Анатолія Соловйова!