+38 050 513 52 73

7 помилок при управлінні фінансами

Найважливіша функція власника бізнесу - управління потоком готівки.

Уникайте цих 7 смертельних помилок, щоб в майбутньому у вас не виникло проблем з фінансовими потоками.

1. Коли приходить час платити податки, ви починаєте шукати клієнтів, які повинні вам гроші, або ви розбираєте купу паперів, думаючи, що хтось повинен вам гроші. Але ви не можете згадати, хто цей клієнт, який затримує оплату. Якщо ви використовуєте такий метод ведення бухобліку, це має величезний вплив на ваш бізнес. Поки у вас не буде вироблена чітка система ведення бухгалтерії, ви постійно будете стикатися з проблемою готівки.

2. Як тільки ви придбаєте або розробите систему ведення бухобліку, ви зіткнетеся ще з однією проблемою - незнання того, що значать всі ці числа в звітах. Ви повинні розуміти, що значать числа у звітах. Як ви визначите, чи збільшуються ваші обсяги продажів? Чи є продукт рентабельним? Скільки вам потрібно продати, щоб покрити місячні витрати? Всю цю інформацію ви зможете знайти у фінансових звітах.

3. Неправильний розподіл кредиту. Є дві помилки, що стосуються кредитних продажів - надання кредиту без розумної системи, використання кредитних продажів без плану. Ці дві проблеми взаємопов'язані.

4. Ігнорування зв'язку між рахунками до отримання і рахунками до виплати. Як взаємодіють ваші рахунки до оплати та отримання? В ідеальному варіанті, рахунки до отримання повинні бути погашені до строку оплати рахунків до виплати. Але в реальності все набагато складніше. Ви повинні балансувати між цими рахунки. Тобто, найкраще, щоб рахунки до одержання були вище, ніж рахунки до оплати. Так ви зможете гарантувати виплату своїх заборгованостей.

5. Сфокусованість на доході, а не на грошовому потоці. Ви думаєте, що дохід - це мета будь-якого бізнесу? Але чи знаєте ви, що багато бізнесменів зазнали невдачі, думаючи так само, як і ви. Мета бізнесу - потік готівки. Немає готівки, немає бізнесу. У чому ж різниця? Припустимо, що ви влаштувалися на престижну посаду, яка принесе вам величезний дохід, але якщо ви будете працювати на 5 маленьких роботах, у вас буде готівка, щоб оплатити ваші рахунки. Кожне рішення має бути виміряним з точки зору потоку готівки.

6. Ще одна помилка - коли ви забуваєте віддавати належне суспільству. Тобто, якщо ви забуваєте заплатити податок з обороту, податок на зарплату - ви створюєте собі зайві проблеми, адже ви псуєте стосунки з податковими відомствами, і у вас наростають пені.

7. Витрата грошей на розкіш. Багато власників витрачають свій прибуток на розкішну машину, яхту або закордонний відпочинок. Але малий бізнес дуже нестабільний, тому, витрачаючи гроші на швидкісні яхти ви позбавляєте свій бізнес майбутнього.

 


Переклад виконала Анна Романова